Termal Kamera Güvenlik Sistemleri

Yazan guvenlikmarket 06/11/2016 0 Yorumlar

Termal kameralar nasıl çalışır?

Her şey kızılötesi termal enerji üretir. Görmek için görsel ışık yerine termal kameralar, bu termal enerjiyi hissederler ve sıcaklığın küçük farklarından görüntüler oluştururlar. Sıcakkanlı hayvanlar ya da makineler gibi bazı şeyler, çok fazla ısı enerjisi yayar ve çevresindeki daha serin ortamlardan daha parlak görünür. Bu, termal teknolojiyi güvenlik tespiti için son derece kullanışlı kılar.

Maksimum Algılama

Termal imza maskesi neredeyse imkansızdır. Bu, termal kameraların algılanması için ısı kaynaklarını hareket ettirmeyi son derece kolaylaştırır. Bu, aynı zamanda yanlış alarmların olasılığını azaltmaya yardımcı olacaktır, çünkü gelişmiş hareket algılama sadece enkaz üfleme veya dalları üfleme gibi şeyler tarafından değil, hareketli ısı kaynakları tarafından tetiklenecektir.

 
termal gündüz ve gece simgesi

Bütün gün ve gece görürler

Termal güvenlik kameraları ışık görmediği için gün boyunca olduğu gibi gece de görürler. Güneş gibi parlak ışık kaynakları veya arabadaki farlar tarafından asla yıkanmazlar.

 
atmophere termal güvenlik kamerası simgesi ile görün

Engelleri gör

Termal güvenlik kameraları, duman, toz veya hatta sis gibi atmosfer koşullarından etkilenmez. Mütevazı folyo gibi engellemeler bile ısı imza saptama yeteneklerini etkilemez.

 
termal güvenlik hareket alarmı

Hızlı tepki süresi 

Termal enerji görünür ışıktan daha hızlı ilerlemektedir. Bu, termal güvenlik kameraları hareketli ısı sembollerini çok daha uzak mesafelerden algılayarak tepki verecek ve cevap verebilecek daha fazla zaman tanıyacakları anlamına geliyor.

 

 

 

 

Termal Güvenlik Kameraları

FLIR, yaklaşık 50 yıllık tecrübesiyle yüksek performanslı kızılötesi kameralar üreten termal görüntüleme kızılötesi kameraların tasarımında, imalatında ve pazarlamasında dünya lideridir. Kameralarını hem uygun hem de herkese açık hale getirmeye adamış olan FLIR'in giriş seviyesi kameraları, ev bakımı ve güvenliği de dahil olmak üzere her alanda kullanılmaktadır.

 

 

 

 

 

Isı Arayanlar

Gördüğümüzde, nesnelerden ve gözümüze gelen yansıyan

ışığı görüyoruz. Görünür kameralar çok benzer bir şekilde çalışırlar.

 Öte yandan termal imge tamamen farklı bir süreçtir. Işık yerine,

ısıyı algılarlar ve sıcaklık farklılıklarından resimler oluştururlar.

gece goren termal kameralar

Termal Görüntü

Her şey doğal ya da insan yapımı olsun kızılötesi termal enerji üretir. Daha sıcak olan, ısıya ne kadar çok enerji gönderdiğidir. Bazı şeyler, sıcak kanlı hayvanlar veya makine gibi kendi ısıl imzalarını oluştururken, kara, kayalıklar ve su gibi diğerleri, gün boyunca güneşten gelen ısıyı absorbe eder ve bu ısıyı gece boyunca yayar. Bu, her şeyin termal enerjide çok küçük farklar ürettiği bir dünya yaratıyor. Termal kameralar bu dakikalık farklılıklardan görüntüler oluştururlar. Ordu için ilk kez geliştirilen termal görüntüleme, polis, İtfaiyeciler ve güvenlik sistemleri ile artık daha yaygınlaşıyor.

ısıya duyarlı termal kameralar
 
 

 

 

 

 

 

termal kameralar

 

 

 

 

 

 

Engelleri İle Gör

Görünür kameralar ile duman, sis veya yağmur gibi atmosferik koşullarda yansıtılan ışık, ayrıntılı bir görünürlüğü engelleyebilir. Bununla birlikte, termal görüntüler, görebilmek için ışığa dayanmaz; bu engeller ve mütevazı yapraklar bile yüksek kontrastlı görüntüler oluşturma yeteneklerini etkilemez.

termal kamera sistemleri

Karanlıkta

Termal güvenlik kameraları gündüz de gece görüşlerini görebilirler. Termal kameralar, görüntüler oluşturmak için ışık yerine ısı işaretlerine dayanarak saat boyunca inkar edilemez bir taktik avantaj sağlarlar.

termal kamera

Gün boyunca görüyorsun

Gün boyunca klasik görünür kameralar tarafından sağlanan konvansiyonel renk kontrastı, görüntüleyicinin olası tehditleri algılamak için her zaman yeterli bilgi sağlamıyor. Öte yandan, termal imzalar maskelenmek neredeyse imkansızdır, bu yüzden insanlar gölgelerde veya bir çalıda saklanırsa, termal bir kamerayla kolayca algılanırlar. Termal kameralar, arabadaki farlar veya gece yalnızca açılan projektör gibi parlak ışık kaynakları tarafından asla yıkanmayacaktır.

gece goruslu kameralar

Tespiti en üst düzeye çıkar

Termal enerji genellikle atmosferde görünür ışıktan daha etkili bir şekilde dolaşır. Sonuç olarak, FLIR termal kameralar, çok daha uzak mesafelerdeki potansiyel davetsiz misafirleri tespit ederek, tepki vermek ve cevap vermek için daha fazla zaman tanır.

termal kameradan gizlenme

Gizlenmek yok

Termal kameralar, davetsiz misafirlerin gizleyemediği - vücut ısısının - görmesini sağlayacak gücü verir. Oldukça sofistike bir analitik sisteme sahip olan yüksek kontrastlı termal görüntüleme, hareketi algılama yalnızca yüksek rüzgarlardan dalları hareket ettirmek gibi şeyler tarafından değil, hareketli ısı kaynakları tarafından tetiklendiğinden yanlış uyarı olasılığını azaltmaya yardımcı olur.

 

flir kamera
 

Mükemmeli Yakala

en üst düzey güvenlik kameralarını FLIR'ın yüksek performanslı termal kameralar ile birleştirerek kapsamınızı en üst düzeye çıkarın. Görünürde, yakınında kızılötesi (gece görüşü) ve termal görünen kameralarla, güvenlik sisteminizin sizin için en çok ihtiyaç duyduğunuzda yanında olacağından emin olabilirsiniz.

 

 

Etiketler: termal kamera

Yorum Yaz