arac kamera sistemi

Yazan guvenlikmarket 28/10/2017 0 Yorumlar

arac kamera sistemi

 

mobil dvr arac guvenlik ve izleme sistemi

 

araçlara takılan mobil guvenlik sistemleri ile arac ve yolcu guvenligi tamamen kontrol altına alınmaktadır,

ARAÇ KAMERALARI : araç icersine yerleştirilen guvenlik kameraları aracın dört noktasını ve çevre güvenligini kapsayacak şekilde yerleştirlmelidir. takılan bu arac kameraları gece görüşlü ve yüksek çözünürlüklü olmalıdır. monte etme aşamasında kameralar tamamen metal kasa olmalı ve darbeye karşı dış ortamdakiler ise su geçirmez özellikte olmalıdır, kullanılacak alt yapı tamamen gizli olmaldır.

MOBİL DVR: Mobil guvenlik dvr kayıt cihazları endustriyel tabanlı olmalıdır. darebeye ve titreşime dayanıklı olamlıdırlar aksi taktirde cihazlar kısa bir süre bozulabilir. cihazlarda en az 1 kanal ses olmalıdır yolcu ve şöför güvenligi için gereklidir. cihazların aracın belirli noktalarından veri alışverişi yapabilmeleri için I/O özelligine sahip olmaları avantaj sağlatmaktadır.

 

ARAÇ HDD :cihazlarda kullanılacak olan hdd ler ise titreşime dayanıklı ssd disk olmalıdır. aksi taktirde titreşim sonucu diskler zarar görür ve kaydetmez.

mobil dvr cihazlarında  gsm.gps ve wifi özelliği olması tercih edilmelidir. aracın buunduğu noktayı kaç km hızla gittigini bilmekte yarar vardır. gsm 3G üzerinden görüntüler anlık olarak izlenebilmelidir, ayrıca wifi bağlantısı ile gerektiğinde veri alışverişi yapılmalıdır.

 

 

 

Araç kamera montajı: montaj tamamen bu konuya hakim kişiler tarafından yapılmalıdır. nasıl bir kablo kullanılacak enerji nerden alınacak kameralar monte edilir iken nereler delinecek bunlar önemli detaylardır, aksi taktirde sağlıklı bir montaj ve alt yapı olmadığı sürece araçta yangın ve diğer riskler oluşacaktır.

 

Yorum Yaz