IP Kamera Çözümleri

Yazan guvenlikmarket 04/05/2017 0 Yorumlar

IP CCTV SİSTEMLERİ; AĞ KAMERASI, KODLAYICI, NVR, İZLEME YAZILIMI, NVR (AĞ VİDEO KAYDEDİCİ) DONANIMI VE NVR YAZILIMI (KAYIT YAZILIMI), DECODER GİBİ ÜRÜNLERDEN OLUŞUR.

Ağ Kameraları (IP Kameralar): Ağ kameraları, IP ağı üzerinden izleme/kayıt araçlarıyla iletişim kurar. Anolog sistemlerideki üstün teknolojik görüntü edinimlerinden yola çıkarak ağ kamerası ürün serisini genişl yelpazeye sahiptir.

Kodlayıcı (IP Encoder) : İzleme sistemini ağa dahil etmek için önceden takılı olan analog kameraların değiştirilmesi gerekmiyor. Kodlayıcı, analog kameralardan gelen video sinyallerinin IP ağı üzerinden aktarılabilmesi için analog video sinyalini dijitale çevirerek ağa gönderir.

Çözücü (IP Decoder) : İzleme monitörlerini ağa dahil etmek için önceden takılı olan analog monitörlerin de değiştirilmesi gerekmiyor. Çözücü, IP kameralardan gelen video dosyalarını IP ağı üzerinde video sinyaline çevirerek için analog tüplü veya LCD monitörlere gönderir.
İzleme Yazılımı : Çeşitli üreticiler, IP CCTV sisteminin ağ üzerinden 3. parti lokasyonlarda izlenmesi için özel yazılım kullanırlar. Bu yazılımlar PC veya Workstation üzerinde bir bilgisayar izleme aracı olarak kullanılabilir. Tanıdık ve kullanımı kolay GUI, kullanıcılara rahat bir işletim olanağı sunar.

NVR Donanımı : IP ağına görüntüleri sunan IP kameralar ve IP encoder cihazlarından gelen görüntüleri kayıt etmek amacı ile kullanılırlar. Analog video akışlarını dijitale çeviren Dijital Kayıt Cihazlarının aksine, NVR dijitale çevirilmiş video görüntülerini IP ağından alır. IP ağına bu görüntüleri sunan, IP kameralar ve IP encoder cihazlarıdır. DVR`ın analog akışların yakınında bir yerde bulunması gerekirken, NVR ağ üzerindeki herhangi bir yere konumlandırılabilir ve kullanıcılar kaydedilen videolara kolaylıkla erişebilir.

NVR Yazılımı (Kayıt Yazılımı) : Ağ kayıt yazılımı adı altında toplanan ve her üreticinin kendi sahibi olduğu NVR yazılımı; video aktarma, kaydetme ve olay yönetimi işlevlerini sağlar. Kullanıcılar video kaydetme işlemini sürekli olarak, programlı olarak, alarm durumunda ve/veya hareket algılanması durumunda gerçekleştirebilir.

 

KABLOSUZ IP KAMERA KURULUMU

Günümüz dünyasında Gözetim ve Güvenlik ihtiyacı giderek artmakta ve buna bağlı çözümlerde gittikçe artan oranlarda ilgi görmektedir. Fiziksel güvenliğin dışında kalan pek çok gözetim ve güvenlik uygulamasında özelliklede CCTV ve IP kamera surveillance uygulamalarında wireless teknoloji son derece büyük kolaylıklar getirmektedir. Hatta bazı durumlarda alternatifsiz çözüm halindedir. Kilometrelerle ifade edilen açık alanlarda Güvenlik kameralarının görüntülerinin merkeze nasıl taşınacağını bir düşünün isterseniz. Veya bir şehir izleme projesinde kullanılacak güvenlik kameralarının

İP KAMERA KURULUMU

Günümüz dünyasında Gözetim ve Güvenlik ihtiyacı giderek artmakta ve buna bağlı çözümlerde gittikçe artan oranlarda ilgi görmektedir. Fiziksel güvenliğin dışında kalan pek çok gözetim ve güvenlik uygulamasında özelliklede CCTV ve IP kamera surveillance uygulamalarında wireless teknoloji son derece büyük kolaylıklar getirmektedir. Hatta bazı durumlarda alternatifsiz çözüm halindedir. Kilometrelerle ifade edilen açık alanlarda Güvenlik kameralarının görüntülerinin merkeze nasıl taşınacağını bir düşünün isterseniz. Veya bir şehir izleme projesinde kullanılacak güvenlik kameralarının kablolaması konusunu gözünüzün önüne getirin.KABLOSUZ IP KAMERA NASIL KURULUR

Gerek bir şehir izleme projesinin bir parçası olsun gereksede özel veya bir kamu kurumunun çevre güvenliği projesinde kullanılacak olsun GÜVENLİK MARKET  Wireless ürünleri kablolu uygulamalara karşı son derece önemli artıları olan çözümler sunar. Bu avantajların başlıcaları sadece birkaç günle ifade edilebilen sürelerdeki kurulumlar, düşük yatırım maliyeti, son derece esnek ve kolay yer değiştirebilme özelliği ve bütün bunların yanında özenle oluşturulmuş çevre düzenlemesine hiçbir zarar vermemek olarak sayılabilir.

 

IP CCTV GÖRÜNTÜ AKTARIM SİSTEMİ

G&M ürünleri ayrıca Video Server cihazları ile birlikte Analog kamera görüntülerinin taşınmasında da kullanılabilmektedir.  Mevcut bir izleme noktasınının haricinde uzaktaki bir başka noktadan da izleme yapılmak istenmesi durumunda da Güvenlik market  ürünleri en mükemmel sonuçları verecektir.

Avantajları

•    Noktadan çok noktaya kamera uygulamalarında rakipsiz performans.

•    Pahalı ve atıl bakır ve fiber kablolamanın elimine edilmesi.

•    Saatlerle ifade edilecek sürelerde hızlı kurulum ve devreye alma

•    Carrier-class kararlılık ve %99.99 uptime süresi

•    Son derece uygun ilk yatırım giderleri ve aylık ödemelerin sıfırlanması

•    Düşük gecikme süreleri sayesinde yüksek Speed Dome kamera performansı

Uygulama Alanları

•    Şehir İzleme sistemleri (Mobese)

•    Askeri güvenlik uygulamaları, Sınır kontrol sistemleri

•    Alışveriş Merkezleri ve Otopark izleme sistemleri

•    Havaalanları, Limanlar ve Ulaşım tesisleri

•    Her türlü özel ve Kamu binası çevre güvenlik sistemleri

•    Balık Çiftikleri

•    Tarım ve Sera uygulamaları

 IP KAMERA Görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır Her hakkı saklıdır.  www.guvenlikmarket.com

 

Yorum Yaz