kamera sistemi nasıl kurulur

Yazan guvenlikmarket 04/05/2017 0 Yorumlar

kamera sistemi Kurulumu

Güvenlik kamera sistemi nasıl kurulur  sorusuna aşağıdan açıklamalardan cevap bulabilirsiniz, wep sayfamızdan güvenlik kamera sistemi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz proje fiyatlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz

kamera sistemi nasıl kurulur sistem için neler gerekli iyi bir kamera sistemi kurmanın avantajları nedir

Kurmayı düşündüğünüz kameralar gece görüşlü olmasında yarar var eger aydınlatmanız var ise ve sabeorte edilmek istenir ise gece görüş devreye girecektir, kameralar dış ortamda su geçirmez modellerden seçilmelidir. iç ortamlarda ise yine gece görüşlü dome veya bullet kameralar konulabilinir,

Kuracagınız kameraların açısını mümkün ise güneş ışıgı ve direk ışıga maruz kalmamasına dikkat edilmelmelidir bu ışık  yansımaları genelde kameranın arkasına gelecek şekilde monte edilmelidir.

Kullanılacak olan Güvenlik kamera kablosunun kaliteli ve 4+1 olmasında yarar vardır.

Kayıt sistemi için 4-8-16-32-64 kanal AHD DVR kayıt cihazlarını kamera sayısına göre kullanabilirsiniz

Kayıt için 4 kamera için minumum 500 gb hdd kullanılmalıdır 4 kamera için 20 ila 40 gün arasına kadar kayıt ayarlanabilmektedir

kamera sistemini internetten izleme nasıl yapılır, neler gerekli ?. internet izlemek için kamera sistemi modeme bağlayarak sabit ıp veya cihaz server yazılımından kesintisiz cep telefonundan kamera sistemi izleme yapmak mümkündür

Güvenlik kamera sistemi hırsız caydırtır ve olayların gün ışığına çıkmasında belgelenmesinde çok büyük bir katkısı bulunmaktadır.

Herkesin mümkün ise 1 kamera sistemi kurnasında yarar vardır. kamera sistemi kurma  düşünceniz var ise bizimle irtibata geçebilirsiniz

mülkünüz için mükemmel bir güvenlik kamera sistemine sahiptir - ve bunu bulmanıza yardımcı olmak isteriz. Eviniz, işiniz, tatil amaçlı mülkünüz veya belki de çiftliğiniz için seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır. Ancak bir sistemi satın almadan önce, kendinize sormanız gereken bazı önemli sorular vardır.

 
Hava koşullarına dayanıklı IP değerleri güvenlik kamerası

Kaç kamera var?

İlk adım, belirli mülkünüz için gerekli kameraların miktarını bilmek.

 
MPX veya IP simgesi

Ne tür bir sistem?

IP, MPX ve kablosuz olarak Bizim  sistemlerimizde üç farklı teknoloji kullanılmaktadır.

 
video çözünürlüğü simgesi

Hangi çözünürlük?

Güvenlik Market 720p HD'den 4K Ultra HD çözünürlüklerine kadar uzanan sistemler sunuyor

 
gece görüş simgesi

Gece görüş yetenekleri?

Farklı kameralar farklı gece görüş menzilleri ve seçenekleri ile gelir.

 
ptz kamera simgesi

Ne tür kameralar?

Mülkünüzü düzgün şekilde izlemenize yardımcı olacak özel kameraları seçin.

 

Ek aksesuarlar?

İhtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olmak için geniş aksesuar yelpazemize bakmayı unutmayın.

 

güvenlik kameraları afiş

Kaç kamera ihtiyacınız var?

Güvenlik kapsamı size kalmış. Bu yüzden Lorex 2'den 32 kamera sistemine kadar geniş bir yelpazede çeşitli güvenlik kamera sistemleri sunmaktadır. Mülkünüz etrafında yürüyüş yapın ve izlenmesi gereken temel alanları belirleyin. Güvenlik kameralarının tipik olarak yerleştirildiği birkaç fikir şunlardır:

kapi guvenlik sistemi
 

girişler

En çok izin, ön, arka veya yan kapılardan meydana gelir. Büyük birinci kat pencereler, izlemeyi düşünmek isteyebileceğiniz kolay erişim noktaları da sağlar. Güvenlik kameralarını içeride veya dışarıda çoğu giriş için kurmayı seçebilirsiniz.

güvenlik kamerası çevre savunma
 

Çevre

 

Ön ve arka bahçeler gibi geniş alanlar, güvenlik kameralarının yüksek takılmasıyla kolayca izlenebilir. Bu daha geniş bir kapsama alanı sağlar. Bazı insanlar, özellikle ön veya arka alanları geçmeden girmenin yolları varsa, binalarının kenarlarını da sabitler.

nesne guvenlik sistemi
 

Değerli nesneleri

Garajınızdaki arabalar, bodrumunuzdaki nadir kolleksiyonlar veya belki de kasa veya dolaptaki mücevher kutusu gibi belirli değer değerlerini izlemek için güvenlik kameraları kurmak isteyebilirsiniz. Bu kameralar genellikle, en kolay şekilde görülemeyecekleri şekilde gizli bir şekilde monte edilmeleri için en iyisidir.

 

Bullet veya Dome Güvenlik Kameraları?

Daha sonra ne tür bir güvenlik kamerası istediğinizi düşünmek isteyeceksiniz. Çoğu güvenlik kamerası iki farklı stile ayrılabilir: "mermi" veya "kubbe". Genelde, mermi kameraları genellikle dışarıda kurulur, kubbe kameraları ise genellikle iç mekana kurulur. Ancak, işlevsellikte gerçek temel farklılıklar olmaksızın, onları kurmak istediğiniz yere ve arzu ettiğiniz estetiğe göre daha fazladır.

 
 

 

mermi kamera

Bir mermi kamera, bir silah veya merminin varil gibi, uzun, silindirik (veya dikdörtgen) bir şekle sahiptir.

Mermi avantajları:

 • En iyi duvar montajı için kullanılır
 • Bir tavana, soffit veya saçak üzerine monte edilebilir
 • Kolayca ayarlanabilir görüş alanı

 

 • Erişim dışı kurulumlar için ideal
 • Görmek daha kolay / iyi caydırıcı
 • İç mekan uygulamaları için çıkarılabilir hava kalkanı
 
 
 

kubbe kamera

Bir dome güvenlik kamerası, adını bir kürenin üst yarısına benzeyen mimari elemandan alır.

Kubbe avantajları:

 • En iyi tavan, alt yüzey veya saçak montajı için kullanılır
 • Küçük beden / daha ihtiyatlı
 • Lensin yönü daha gizli
 • Son derece dayanıklı

 

 • "Erişilebilir" kurulumlar için idealdir
 • Tavan köşelerine güzel uyuyor
 • İç tasarımlarla uyum sağlar

Güvenlik Kamerası Kurulum İpucu

Bazı durumlarda, açıkça görülen güvenlik kameralarını gizli kameralarla birleştirmek iyi bir fikirdir. Görünür kameralar, potansiyel davetsiz misafirlerin izlendiklerini bilmelerine izin verecek ve bu da onları mülkünüzden uzaklaştırmak için yeterli olacaktır. Ancak devam ederse, büyük olasılıkla bu kameralar etrafında kasıtlı olarak hareket edeceklerdir. Daha ihtiyatlı güvenlik kameralarınızın devreye gireceği yer burası.

NVR DVR banner

Ne tür bir sistem?

Bir sonraki adım, ihtiyaç duyduğunuz güvenlik kamera sisteminin türünü seçmektir. Bu seçim, kullanılabilir kanallar, kablolama, çözünürlük, kare hızı ve sabit sürücü boyutu gibi birkaç önemli etkene bağlıdır. Güvenlik Market dört farklı tipte güvenlik kamera sistemi sunuyor. Bunların her biri sürekli gözetim kapsamı sağlamak için farklı teknolojiyi kullanır.

IP güvenlik kamera sistemi simgesi
 

IP Kamera Sistemi

Bir İnternet Protokolü (IP) güvenlik kamera sistemi bir Ağ Video Kaydedici (NVR) ve IP güvenlik kameraları kullanır. Bu elemanlar tek bir Cat5e ethernet kablosu kullanılarak kolayca bağlanır. Bir NVR'ye bağlı IP kameraların bir elektrik prizine takılı olması gerekmez. Ethernet Üzerinden Güç (PoE) teknolojisi sayesinde doğrudan NVR'den güç alırlar.

Kurulum

IP güvenlik kamera kurulum şeması

Neden IP seçilmelidir?

IP güvenlik kamera sistemleri genellikle en iyisi olarak kabul edilir. En yüksek sayıda kanal (32), en yüksek çözünürlük (4K) ve en yüksek kare hızı (30fps @ 4K) sunarlar. Ayrıca her kanalda ses kaydedebilir ve toplam sabit disk alanı miktarını genişletme seçeneğiyle birlikte gelirler. Öte yandan, kameranın NVR'den alabileceği maksimum mesafe 300ft'dir. Daha fazla mesafe gerekiyorsa, bir PoE anahtarı eklemeniz gerekecektir. PoE anahtarları hakkında daha fazla bilgi için lütfen Ethernet üzerinden Güçkaynağımıza bakın.

MPX güvenlik sistemi simgesi
 

AHD Kamera Sistemi

MPX güvenlik kamera sistemleri bir Dijital Video Kaydedici (DVR) ve MPX güvenlik kameraları kullanır. Kameralar ve DVR, RG59 siam BNC kabloları kullanılarak bağlanır. Bu siamese kablolar, biri video, biri de güç için olmak üzere iki uca sahiptir. Bu, kameralara yakın bir çıkış bulmak zorunda kalmadan güvenlik kameralarını DVR'nin yanındaki bir prize takmanıza izin verir (300 ft'ye kadar).

Kurulum

MPX kamera kurulum kılavuzu

AHD Tercih neden?

AHD güvenlik kameraları sistemleri çok yönlüdür. Özellikle daha büyük özellikler için özellikle iyidir, çünkü 800 ft'ye kadar tek bir BNC kablosu kullanabilirsiniz (sadece video). Güvenlik Market DVR'lar da geriye dönük olarak uyumludur, bu da eski analog kameralarınızı kullanabileceğiniz veya sisteminizi genişletmek için geniş analog güvenlik kameralarımızdan birini seçebileceğiniz anlamına gelir. Bir NVR'ye kıyasla, DVR'lar için en yüksek çözünürlük 1080p'dir. Kare hızı da düşüktür (1080p'de 15fps). 

Kablosuz güvenlik kamera simgesi
 

Kablosuz kamera sistemi

Kablosuz güvenlik kamera sistemleri, genellikle kablolu sistemler ile aynı özellikleri sunar, ancak uzun mesafeli kablolama zahmetine neden olmaz. Kablosuz kameralar, bir kablosuz vericiyi bir DVR'nin arkasındaki BNC bağlantı noktasına bağlayarak bağlanır. Kablosuz kameralar DVR sistemleri ile kullanılabildiğinden, herhangi bir kablolu MPX sistemine kablosuz güvenlik kameraları eklemek kolaydır.

Kurulum

Kablosuz güvenlik kamera kurulum görüntüsü

Neden Kablosuz Tercih Edilir?

Görüntülü kablo olmadığı için kablosuz kameraların kurulumu kolaydır. Net bir hat hattı varsa, videoyu 500ft / 137m'ye kadar bir alıcıya iletebilirler. Bu, onları büyük açık alanları veya müstakil binaları izlerken özellikle etkili hale getirir. Kablosuz güvenlik kameralarının hala takılması gerektiği unutulmamalıdır. Kablosuz kameraların "kablosuz" yönü kamera ve alıcı arasında gerçekleşir. Bununla birlikte, sabit bir güç kaynağına sahip olmak, kablosuz kameraların 24 saat izleme ve daha güçlü gece görüşü sağlamasına olanak tanır.

 
telsiz güvenlik simgesi

Telsiz Kamera Sistemleri

Telsiz güvenlik kamera sistemlerinin kurulumu son derece kolaydır ve kullanımı kolaydır. Telsiz güvenlik kameraları pil ile çalışır ve telsiz kameralar için özel olarak tasarlanmış bir DVR'ye bağlı bir kablosuz alıcıya bağlanır. Sürekli kayıttan ziyade, telsiz kameralar sadece hareket algılandığında açılır.

 

Kurulum

Neden Telsiz Seçilmeli?

Telsiz güvenlik kameralarını uyumlu DVR'lerine bağlamak için kesinlikle kablo bağlantısı yoktur. Net bir hat ile videoyu 450 ft'ye kadar bir alıcıya iletebilirler. Bu uzun mesafe kablosuz menzil ve video ve güç kablolarının olmaması telsiz güvenlik kameralarını son derece çok yönlü hale getiriyor. Duvarlar, çitler veya direkler dahil, mülkünüzün etrafındaki herhangi bir düz yüzeye kolayca monte edilebilirler. Gelişmiş lityum iyon piller, fotoğraf makinesine dört aya kadar güç sağlarken, güvenlik sınıfı DVR, iki yıllık hareketli kayıtlarını yerel olarak depolayabilir. Telsiz kamera, ayrıca 1080p HD çözünürlük kaydı, net gece görüşü ve hava koşullarına dayanıklı dış mekanlar gibi profesyonel özelliklere de sahiptir.

Yorum Yaz