poc-kamera

Yazan guvenlikmarket 01/01/2018 0 Yorumlar

PoC Nedir?

 

Poc Kamera nedir

 

Güvenlik kamera sistemlerinde görüntü ve elektrik iletiminde genel olarak cctv kablo kullanılmaktadır. CCTV kablo görüntü taşımak için 1x koaksiyel artı enerji taşımak için 2×0,25mm veya 2×0,50mm kablodan oluşmaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte artık daha fazla özelliğe sahip cihazlar üretilmektedir. Güvenlik sistemleri alanında da yeni teknolojiler kendisini göstermeye devam ederken, karşımıza PoC terimi çıktı.

PoC terimi aslında “Power Over Coaxial” kelimelerinin baş harflerinden oluşurken anlam olarak da “Koaksiyel Kablo ile Güç Aktarımı” demektir. Bu terim tanıdık geldi değil mi? Evet bu terime PoE olarak aşinayız. Ip cihazlarda network kablo üzerinden yapmış olduğumuz enerji aktarımını, artık TVI cihazlarda  koaksiyel kablo üzerinden yapabilmekteyiz.

PoC özelliğine sahip kayıt cihazı içerisinde ki güç kaynağı BNC çıkışlarına gereken enerjiyi ileterek PoC özelliğine sahip kameranın koaksiyel kablo üzerinden beslenmesini sağlar. Kamera da görüntüleri aynı koaksiyel kablo üzerinden kayıt cihazına iletir.

Daha teknik anlatırsak, besleme gerilimi standart olarak sabit olduğu için kameranın verdiği görüntü sinyali bu gerilim ile modüle edilerek modülasyonlu yeni bir sinyal elde edilir, kayıt cihazı kameranın sağladığı bu modülasyonlu sinyali sabit besleme geriliminden ayırarak görüntü sinyalini elde eder.

Haikon POC TVI KAMERALAR ve haikon Hibrit POC DVR kayıt cihazlari

Haikon poc kamera modelleri için web sayfamızı ziyaret ediniz.

Yorum Yaz