Avm Mağaza ve iş merkezlerinde bulunan insanların Takibi ve analizi için geliştirilmiş bir sistem olan bu yazılım ile İnsanların yoğunluk ve sınıf ayrımlarını yapabilirsiniz,

 Mağazalarda sürekli gelen müşterilerinize daha fazla ilgi göstermek mi istiyorsunuz? Müşterinize ismini sormadan ismi ile hitap etmek mi istiyorsunuz?

Yada sürekli ziyaret eden müşterilerinize özel avantajlardan yararlandırmak mı istiyorsunuz?

Mağazalarınızda hırsızlık yada şiddete karışmış ziyaretçilerinizi engellemek mi istiyorsunuz?


Bunu yapmanın artık daha kolay yönetemi var. Video Kontrol yüz tanıma sistemi sayesinde ihitiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. VIP müşteri kaydı ve kara liste ye kişi profilleri eklenebilir.

YÜZ TANIMA PROFİL DEĞİŞİMLERİNDEN ETKİLENMEZ

Saç, sakal, bıyık, gözlük, şapka, bere, yüzde oluşabilecek herhangi bir yara izi yüz tanıma sistemindeki algoritmayı

aldatamaz. Bir kişinin yüzündeki yüzlerce noktadan bilgi alarak kimlik oluşturur. Bu sayede değişkenler insan gözünde

farklılık gözetse de Video kontrol Yüz Tanıma önlem alınması için sizi uyarır.


MAĞAZALARDA YÜZ TANIMA NASIL ÇALIŞIR
İlk olarak, yüksek kaliteli, uygun fiyatlı kameralar mağaza girişine ve ödeme noktalarına yerleştirilir ve böylece
görüntülerin tek bir merkeze aktarılması sağlanır. Müşteriler mağaza içerisine giriş yapması durumunda yüz tanıma
sistemi, her bir insanın yüzünü tarar , taranan yüz vektörel dataya çevrilir ve veri tabanındaki yüzlerce müşteri ve
tehdit olarak tanımlanan kişiler içerisinden sorgulayarak karar verir. Bu işlemin tamamı genellikle birkaç saniye alır.
Eşleşme bulunursa, yüz tanıma, ilgili operatöre , durum ile ilgili anlık görsel uyarı, e-posta veya SMS uyarılarıyla
hızlı bir şekilde seferber edebilir, operatör gereken her an verilen talimatları yerine getirebilir.

YÜZ TANIMA MÜŞTERİ İLİŞKİLERİNİZİ GELİŞTİRİR
İnsanlar normal olarak bir kaç yüz resmini hafızlarında tutabilirler. Buda müşterilerinizi tanımanızda ve isimle hitap
etmenizde size zorluk çıkartır. Video Kontrol Yüz Tanıma 1 milyon yüz görüntüsü içerisinden 1 saniyede sonuç alarak
VIP müşterilerinizi sizin yerinize tanır ve size haber verir.
Akıllı Video Analizi
Akıllı video analizi, olayları zamana ve mekana dayalı olarak tespit etmek için video içeriklerini analiz eden gelişmiş bir yapay zeka teknolojisidir. Akıllı video analizi, yalnızca güvenlik operatörünün katılımını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda işinizin verimliliğini de geliştirerek video izlemeyi daha akıllı getirir.
Günümüzde, akıllı video analiz yazılımları profesyonel IP güvenlik kameraları için standart bir özellik halini almaya başladı. Bölge giriş ve çıkış, hat geçişi, dolandırıcılık, insan tespiti, insan sayma, ısı haritası gibi gelişmiş video analizler artık birçok kamerada yer alıyor.

Isı haritası


Isı haritası, belirlenen zaman aralığında insanların yoğunluğunu belirtmek için sanal bir harita oluşturur. Harita farklı renklerden meydana gelir. Kırmızı yüksek yoğunluğu, mavi ise düşük yoğunluğu ifade eder. Isı haritasını kullanarak kullanıcı davranışları izlenebilir ve müşterilerin tercih etmediği alanları gösterebilir. Bu da özellikle perakende için ürünlerin yeniden düzenlenmesi ve işin geliştirmesi için önemli bir yardımcıdır.


İnsan Sayma


Akıllı kameralar, sanal bir çizgi çizmek için farenizi kullanarak, belirlenen ayarlama süresi boyunca, çizgiden kaç kişinin giriş çıkış

yaptığını hesaplayabilir. Kullanıcılar sanal algılama hattını, algılama zaman çizelgesini ve ayrıca alarm tetikleme eşiğini tercihleri doğrultusunda ayarlayabilir. Bir alarm durumu oluştuğunda, kameranın hangi eylemleri gerçekleştirmesi gerektiği isteğe bağlı seçilebilir.


İnsan Algılama


İnsan tespit analizleri bir cismin bir insan olup olmadığını anlamak için kullanılır. İnsan tespiti etkinleştirildikten sonra, algılama alanında görünen bir nesne olduğunda, çerçeve üzerinde genellikle bir kimlik belgesi görünür. Nesne bir kişiyse, “kişi” olarak işaretlenir.Hat Geçişi


Hat geçiş algılama, iç ve dış ortamlarda, tanımlanan bir sanal çizginin aşılması durumunda bir olayın tetiklenmesi için tasarlanmıştır.

Bu analiz, özellikle çevre izleme ve koruma uygulamaları için kullanışlıdır.


Akıllı kameralar genel olarak aynı anda dört hatta kadar ayarlama olanağı tanır. Alarmı tetiklemek için seçebileceğiniz üç yön modu vardır.

Birincisinde, A’dan B’ye; çizginin “A” tarafından “B” tarafına geçen herhangi bir nesne olduğunda alarm tetiklenir. İkincisinde “B’den A’ya”;

çizginin ”B” tarafından ”A” tarafına geçildiğinde alarm tetiklenir. Üçüncüsünde ise çift yönlü olarak, nesne ya da kişilerin, çizginin

her iki istikametinde geçiş yaptığında alarm tetiklenir.


Serbest dolaşma


Analizler, nesneler belirli bir süre alanda dolaştığında, bir alarmı tetikleyecek şekilde ayarlanabilir. Dolaşma algılaması nesnenin boyutuna bağlı olarak özelleştirilebilir.

Ayarlanan boyuttan daha büyük bir nesne algılanması durumunda alarm tetiklenebilir.


Müdahale Algılama


Bu özellik, kameranın odaklanamama, engellenme ya da hareket ettirilme gibi olası izinsiz kurcalamayı algılamak için kullanılır. Analiz sayesinde kameraya herhangi bir müdahalede bulunulursa, yukarıda bahsedilen eylemler gerçekleştiğinde hemen güvenlik görevlisine bildirim gönderilir.


Bölge giriş ve çıkışları


Bölge giriş/ çıkış analizleri, özel bir alanın, şüpheli kişi veya nesnenin girişi halinde oluşabilecek potansiyel tehditlerden korumasına yardımcı olur. Bölge girişi etkinleştirerek seçilen bölgelere nesne girişi olduğunda bir alarm tetiklenir. Çıkış algılamasında ise tam tersi olarak bir kişi veya nesnenin bölgeden çıkışı dikkate alınır ve alarm tetiklenir.


Genel Özellikleri

Alışveriş Merkezlerinde güvenlik ve müşteri analizi 3 Boyutlu Yüz Tanıma Sistemi ile çok daha kolay. Bir yandan Alışveriş Merkezine girmesi istenmeyen kişileri tespit etmeyi bir yandan ziyaretçi profilini çıkartmayı sağlar.


Özellikler:

Kara liste

Beyaz liste

Bay / Bayan ayrımı

Ortalam yaş bilgisi

Mod bilgisi (Mutlu, Mutsuz, Kızgın, Şaşırmış)

Sayım bilgisi

Kullanım Alanları:

Alışveriş Merkezleri

Mağazalar

Marketler