ÖZEL SİTE VİLLA FABRİKA TESİSLER İÇİN ELEKTRİKLİ ÇİT SİSTEMİ

İlk zamanlarda, elektroşoklu çit üreteçleri, tüm çit boyunca yüksek voltajlı elektrik dalgaları gönderirlerdi. Çite dokunan canlı, yüksek voltajlı fakat zararsız şok ile çarpılırdı. Bu sistem, zamanla caydırıcılığını yitirdiğinden dolayı, günümüzdeki elektroşoklu çit üreteçleri, çit voltajını kontrol etme, alarm olarak çalışma, düşük ya da yüksek güç ile çalışma, bilgisayarlar ile senkronize çalışabilme, mobil iletişim gibi özelliklere sahiptirler.Elektroşoklu Çitler ile Yüksek GüvenlikNeden elektroşoklu çit?

Klasik çitler güçlü bir fiziksel engel olarak işe yaramaktadırlar. Fakat, çiti aşmak isteyen birisi için aşılamaz değildir. Bu yüzden elektroşoklu çitler geliştirilmiştir. Elektroşoklu çitler, fiziksel bir engel olarak iş gördüğü gibi,


Modern elektroşoklu çitler, yüksek verimli çevre güvenlik sistemi olma özelliğini korumaktadırlar ve bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de kullanımları yasaldır.


Caydırır

Elektroşoklu çitler fiziksel bir bariyer olmanın yanında yüksek voltajlı fakat zararsız olan şok özelliği ile psikolojik bir bariyer olup, çiti aşmak isteyen herkes için caydırıcı bir engel olmaktadır.


Algılar

Algılama özelliği bulunan elektroşoklu çit üreteçleri, çitin herhangi bir bölgesinden saldırı olduğunda, diğer çevre güvenlik sistemlerinden farklı olarak, müdahale edilen bölgeyi algılar ve sesli, görsel ve uzaktan iletişim yöntemiyle haber verir.


Engeller

Elektroşoklu çit ile korunan alana girilmeye çalışıldığında, müdahale edebilmesi için güvenlik ekibine ekstra zaman sağlanır.

Elektrikli Çit Nasıl Çalışır?

Mavi gökyüzü arka planına karşı izole edilmiş duvara monte yüksek voltajlı elektrik güvenlik çiti kurulumunu kapatın

Elektrikli Çit Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Elektrikli bir çit, davetsiz misafirleri dışarıda tutarken çiftlik hayvanlarını yerinde tutmak zorunda kalmak için iyi bir fikirdir. Elektrikli çitler darbe üzerine şok sistemi kullandığından, çit hizmetleri ararken elektrikli çitinizi yalnızca eğitimli profesyonellerin kurması veya bakımını yapması önemlidir. Elektrikli çitinizi, kaplamanız gereken mesafeye ve bunun için sahip olacağınız kullanıma bağlı olarak değiştirmeye kadar çok sayıda seçenek vardır. Profesyonel bir çit şirketiyle, mülkünüzün özelliklerini sunabilecek ve kullanım için gerekli olan malzeme, mesafe ve güç seviyeleri hakkında en iyi önerileri alabileceksiniz. İşte size kullanımınızı kanıtlayabilecek bir elektrikli çitle ilgili bazı genel bilgiler.


Elektrikli çit ne kadar etkilidir?

Elektrikli bir çit, son derece nahoş ama ölümcül olmayan bir şok vererek davetsiz misafirleri durdurmada etkili olabilir. Davetsiz misafirin deneyimlediği etkiler aslında volt, amper ve kablolama gibi bir dizi faktöre bağlı olacaktır. Yasal olarak geçişine izin verilen voltaj 10.000'de sınırlandırılmıştır. 


Elektrikli bir çitte ne kadar voltaj var?

Bir elektrikli çit, uluslararası düzenlemelerin izin verdiği maksimum 10.000 olmak üzere 2.000 ila 10.000 volt arasında değişebilen bir voltaj aralığına sahip olacaktır. Seçilen voltaj miktarı, çitin istenen şok gücü ile şok edilebileceği mesafeye bağlı olacaktır.


Elektrikli bir çit sizi öldürebilir mi?

Teller aracılığıyla gönderilen amplifikasyon veya akım çok düşük olduğu için elektrikli bir çit tehlikeli değildir. Eninde sonunda öldürecek olan amfilerdir ve elektrikli bir çitle genellikle onu yaklaşık 120 miliamper gibi düşük bir ayarda görürsünüz. Bu nedenle elektrikli çit, daha yüksek bir voltajla kurtulabilir. Bu şekilde düşünün, amper veya akımlar aynı olduğu sürece 220 voltluk bir şok 10.000 voltluk bir şokla aynı şekilde zarar verir. Bu nedenle, bir elektrikli çit kurarken amperinizin daha düşük olması çok önemlidir.


Elektrikli çit çok fazla elektrik harcar mı?

Ortalama olarak, bir elektrikli çit, elektrik faturalarında ayda yalnızca R15-R20 rand civarında hafif bir artış görecektir. Genel olarak, aylık faturalardaki artış önemli değil, düşük.


Elektrikli çit için kaç tane topraklama çubuğuna ihtiyacım var?

Çitin başlangıç ​​noktasının yakınında 10 fit aralıklarla yerleştirilmiş yaklaşık iki veya üç topraklama çubuğu, çoğu çit ve elektrikli çit için tipik olarak kullanılan şeydir. Bu yer turlarının özellikle telefon hatlarından ve ayrıca müdahale edebilecek diğer yardımcı programlardan uzakta olmasını unutmayın.


Elektrikli çitler ne kadar dayanır?

Elektrikli çitinizi kalıcı olmayan örgülü ip ya da elektrik ipi ile 10 yıla kadar yaptırabilirsiniz. Kaliteli bir iletken veya paslanmaz çelikten yapılmış elektrik halatları da daha uzun süre dayanmasını sağlayabilir.


Afrikaanca, İngilizce ve IsiXhoza dillerinde elektrik çarpması konusunda uyaran sarı tehlike işareti olan bir evin duvarına ve arka planda bulanık bir çatıya monte edilmiş güvenli elektrikli çit

Elektrikli çit için neye ihtiyacınız var?

çit enerji verici

toprak kazıkları

Çit teli veya bant

izolatörler

Uç süzgeçleri

Çit uyarı işaretleri

Bağlantı cıvataları

çit direkleri

Elektrikli çitin bir döngü olması gerekiyor mu?

Elektrikli bir çitin tam bir döngü yapması gerekmez. Herhangi bir senaryonun avantajları ve dezavantajları vardır, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Örneğin, sürekli bir döngü ile, açık bir döngüde göreceğiniz gibi, güç tek yöne karşı her iki yöne itildiğinden, çit hattında artan bir voltaja sahip olacaksınız.


Yağmur elektrikli çitleri etkiler mi?

Yağmur yağdığında, özellikle yalıtkanlar olması gerektiği gibi olmadığında, elektrikli çitinizde bir miktar voltaj kaybedebilirsiniz. Yalıtkanların iyi olmamasına bir örnek, yabani otlara ve fırçaya dokunmaları veya normalde iletken olmayan bir ahşap çit direğine dokunmalarıdır. Fırçayı kesmek önemlidir. Başka bir ipucu, küçük bir tane varsa, daha büyük bir çit şarj cihazına bakmaktır.


Elektrikli çit yangına neden olabilir mi?

Aşırı yangın tehlikeleri aktif olduğunda veya Toplam Yangın Yasakları olduğunda elektrikli bir çit genellikle kapatılacaktır. Bunun nedeni, çevresinde yangının başlamasına neden olabilecek kuru bitki örtüsü olduğunda kıvılcımların bir telden diğerine atlayabilmesidir.


Yardım İçin Yerel bizim Şirketimizle İletişime Geçin

Mülkünüz için elektrikli bir çite ihtiyacınız olduğunda , yerel çit şirketinize, yönetmelikleri göz önünde bulundurarak düzgün bir şekilde kurulmasını ve halledilmesini sağlayın. Bunları desteklemek için sertifikalı ve eğitimli bir teknisyenle konuştuğunuzda, uygun kablolama, bağlantı ve uygun voltaj ve amperlere sahip olduğunuzdan emin olabileceksiniz. Eskrim ile elektrik kullanımı, şokun orta düzeyde olması ve geçmeye çalışan deneğe zarar vermemesi için doğru olması önemlidir. Nihayetinde, bir elektrikli çit, gerektiğinde davetsiz misafirleri ve hayvanları uzak tutabilecektir. Daha fazla bilgi edinmek için yerel eskrim şirketinize ulaşın.

Elektrikli bir çitle ilgileniyorsanız,  212-222-2442 arayın !